“Raqamli mahalla” ilovasi yuklanishlar soni bo‘yicha TOP-5likda!
• Ilova o‘zbekistonliklar tomonidan yuklab olingan TOP-5 ilovalar reytingida 2-o‘rinni egallab turibdi.
“Raqamli mahalla” platformasi — “mahalla yettiligi” tomonidan aholining ijtimoiy-iqtisodiy muammolarini aniqlash va bartaraf etish bo‘yicha avtomatlashtirilgan dasturiy ta’minot hisoblanadi (https://www.lex.uz/uz/docs/-7051236). “Raqamli mahalla” uning mobil qurilmalar uchun mo‘ljallangan ilovasi bo‘lib, ayni paytda undan faqatgina Android operatsion tizimida ishlaydigan qurilmalar egalari foydalanishlari mumkin.
“Raqamli mahalla” ilovasi mahalla yettiligi va aholi uchun kundalik faoliyatda samarali elektron yordamchi bo‘lishga mo‘ljallangan. U  mahalladagi muammolarni aniqlash, hal etish, aholi bilan interaktiv muloqotni yo‘lga qo‘yish imkoni mavjud.

Всего за первую неделю после запуска мобильное приложение “Raqamli Mahalla” было загружено более 10 000 раз в Google Play.
На сегодняшний день оно занимает 2-е место в рейтинге ТОП-5 самых скачиваемых приложений среди пользователей из Узбекистана.
“Raqamli Mahalla” — это автоматизированное программное обеспечение, предназначенное для выявления и решения социально-экономических проблем населения силами так называемой “махаллинской семёрки” (lex.uz).
Приложение адаптировано под мобильные устройства и в данный момент доступно только для пользователей Android.
“Raqamli Mahalla” служит удобным цифровым помощником как для сотрудников махалли, так и для населения — для эффективной организации повседневной деятельности, выявления проблем и налаживания обратной связи с жителями.