O‘zbekiston mahallalari uyushmasi va Unicon Soft kompaniyasi tomonidan ishlab chiqilgan “Raqamli mahalla” platformasining mobil ilovasini Play Marketdan hech qanday to‘lovlarsiz, mutlaqo bepul yuklab olish mumkin.
Bugungi kunda respublikadagi barcha mahallalar yettiligi kundalik faoliyatini to‘liq “Raqamli Mahalla” mobil ilovasi yordamida yuritmoqda. Ilovadan nafaqat mahalla tizimi xodimlari, balki har bir yurtdoshimiz foydalanishi, o‘zlarini qiynayotgan muammolar yuzasidan mahalla mas’ullariga murojaat qilishi mumkin.
“Raqamli mahalla” platformasi va ilova orqali mahallaga oid barcha ma’lumotlar yagona bazada jamlanadi va tahlil qilinadi. Bu esa mahallalarda aholini ijtimoiy qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan davlat siyosatining manzilli yuritilishini ta’minlaydi.
Ilova bilan bog‘liq qandaydir muammo yoxud tushunmovchiliklarga duch kelayotgan bo‘lsangiz, bu haqda tizim operatori – Unicon Soft kompaniyasining yagona Call-markazi (+99871 200-46-46)ga murojaat qilib, yordam olishingiz mumkin.

Download the “Raqamli Mahalla” Mobile App for Free
The “Raqamli Mahalla” mobile app, developed by the Mahalla Association of Uzbekistan in collaboration with Unicon Soft, is available for free on the Play Market — no fees, no subscriptions required.
Today, all neighborhood committees (mahallas) across the country use the app in their daily operations. It’s designed not only for mahalla staff but also for every citizen, who can use it to contact local representatives regarding any issues they may face.
The platform and app consolidate all mahalla-related data into a single digital system, providing tools for analysis and coordination. This supports the targeted implementation of state policies aimed at social assistance and community development.
If you experience any issues or need help using the app, you can contact the system operator — Unicon Soft — through their unified call center at +99871 200-46-46.