Unicon-Soft Xitoyning yetakchi kompaniyasi bilan kelishuv imzoladi
Memorandumning asosiy maqsadi yangi elektron texnologiyalarni ishlab chiqish, xorijiy investisiyani jalb etish orqali qo‘shimcha ish o‘rinlarini yaratishga qaratilgan.
Xitoy Xalq Respublikasiga xizmat safari doirasida Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov mamlakatning yetakchi moliyaviy va texnologik markazlaridan biri — Guandun provinsiyasining Shenchjen shahrida faoliyat yuritayotgan nufuzli va iqtisodiy barqaror tadbirkorlar, korporatsiyalar hamda kompaniyalar rahbarlari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Ochiq muloqot shaklida tashkil etilgan uchrashuvda Shenchjenda faoliyat yuritayotgan nufuzli iqtisodiy barqaror kompaniyalar bilan yangi texnologiyalar bo‘yicha hamkorlik istiqbollari, O‘zbekiston sharoitida ishlab chiqarish va xizmat ko‘rsatish sohalarida hamkorlikdagi loyihalarni amalga oshirish, qo‘shma korxonalar tashkil etish hamda mahsulot va xizmatlarni eksport qilish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida O‘zbekiston va Xitoyning yetakchi kompaniyalari — Unicon-Soft hamda Shenzhen T.D.S Electronic Technology Co. Ltd. o‘rtasida hamkorlikni rivojlantirish, yangi elektron texnologiyalarni ishlab chiqish, xorijiy investisiyani jalb etish orqali yangi ish o‘rinlarini yaratishga qaratilgan hamkorlik memorandumi imzolandi.
XXRga xizmat safari davomida Raqamli texnologiyalar vazirligi rahbariyati Alibaba Cloud Intelligence kompaniyasining vise-prezidenti va boshqaruv direktori Daniyel Chjao hamda Alibaba.com kompaniyasining elektron tijorat biznes guruhi bosh ijrochi direktori Fan Jing bilan ham uchrashdi. Mazkur uchrashuvda ikki tomonlama hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari muhokama qilindi. Uchrashuv yakunlari bo‘yicha tomonlar hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqishga kelishdilar.
Shu bilan birga, Hubei, Huizhou va Kashgar shaharlari rahbariyati bilan raqamli texnologiyalar sohasida ishlab chiqarish yo‘nalishidagi loyihalar va tadbirkorlar uchun yaratilgan shart-sharoitlar yuzasidan fikr almashildi.

Unicon-Soft подписала соглашение с ведущей китайской компанией
Основной целью меморандума является разработка новых электронных технологий, создание дополнительных рабочих мест за счёт привлечения иностранных инвестиций.
В рамках визита в Китайскую Народную Республику министр цифровых технологий Шерзод Шерматов провёл встречу с авторитетными и экономически устойчивыми предпринимателями, руководителями корпораций и компаний, действующих в одном из ведущих финансово-технологических центров страны — городе Шэньчжэнь провинции Гуандун.
Встреча прошла в формате открытого диалога, где обсуждались перспективы сотрудничества в сфере новых технологий с авторитетными компаниями, работающими в Шэньчжэне, а также реализация совместных проектов в Узбекистане в производственной и сервисной сферах, создание совместных предприятий и экспорт продукции и услуг.
По итогам встречи между ведущими компаниями Узбекистана и Китая — Unicon-Soft и Shenzhen T.D.S Electronic Technology Co. Ltd. — был подписан меморандум о сотрудничестве, направленный на развитие новых электронных технологий, привлечение иностранных инвестиций и создание новых рабочих мест.
В рамках визита делегация Министерства цифровых технологий также провела встречу с вице-президентом и управляющим директором компании Alibaba Cloud Intelligence Даниэлем Чжао и исполнительным директором группы электронной коммерции компании Alibaba.com Фан Цзином. На встрече обсуждались приоритетные направления двустороннего сотрудничества. По её итогам стороны договорились вывести партнёрство на новый уровень.
Кроме того, состоялся обмен мнениями с руководством городов Хубэй, Хуэйчжоу и Кашгар по вопросам проектов в сфере цифровых технологий и условий, создаваемых для предпринимателей.