Dasturiy mahsulotlarimiz xalqaro ko‘rgazma ishtirokchilari tomonidan e’tirof etildi
28–30-aprel kunlari Toshkent shahrida “INNOPROM. Markaziy Osiyo” xalqaro sanoat ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi. O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi hamda Rossiya Federatsiyasi Sanoat va savdo vazirligi hamkorligida tashkil etilgan ushbu nufuzli tadbirda ellikdan ortiq xorijiy va yuzdan ortiq mahalliy kompaniya to‘qimachilik, energetika, farmatsevtika, qishloq xo‘jaligi, IT texnologiyalari yo‘nalishidagi ilg‘or texnologik yechimlar, zamonaviy uskunalar va tayyor mahsulotlari bilan ishtirok etdi.
Beshinchi bor tashkil etilgan xalqaro sanoat ko‘rgazmasi ishtirokchilarga o‘z mahsulot va xizmatlarini xalqaro miqyosda namoyish etish, yangi hamkorlar topish va eksport geografiyasini kengaytirish imkonini taqdim etdi. Bu tadbir orqali mahalliy kompaniyalar o‘z mahsulotlarini boshqa bozorlarga olib chiqish, yangi texnologiyalar bilan tanishish va raqobatbardoshligini oshirish imkoniga ega bo‘lishdi.
“Unicon Soft” kompaniyasi ham o‘zining ikkita dasturiy mahsuloti bilan ko‘rgazmada qatnashdi. O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi tomonidan tashkil etilgan stendda kompaniyamiz tomonidan ishlab chiqilgan “edo.ijro.uz” — yagona idoralararo elektron hujjat aylanish tizimi hamda UzFace tizimlarining o‘ziga xosliklari haqida ko‘rgazma ishtirokchilariga atroflicha ma’lumot berildi.
O‘zbekiston Respublikasi Senati va Qonunchilik palatasi, Oliy Majlisining Inson huquqlari bo‘yicha vakili (Ombudsman) va Biznes-ombudsman, Vazirlar Mahkamasi hamda barcha vazirlik va idoralar, shuningdek, mahalliy davlat hokimiyati organlari faoliyatiga to‘liq joriy qilinib, umumiy ekotizim doirasida elektron hujjat almashish jarayonlari amalga oshirib kelinayotgan “edo.ijro.uz” yagona idoralararo elektron hujjat aylanish tizimi xodimlarning hujjatlar bilan ishlash jarayonlarini to‘liq raqamlashtirish, xususan, barcha turdagi ichki hujjatlar (buyruq, bildirgi, farmoyish, bayon, chora-tadbirlar, yo‘l xaritalari, nazorat rejalari va boshqalar) ishlab chiqish, kelishish, tasdiqlash jarayonlari to‘liq elektron ko‘rinishda amalga oshirish hamda ularni ijrosini nazorat qilish, tizimdan istalgan joydan turib va istalgan vositadan (mobil, noutbuk) foydalana olish imkoniyatlarini taqdim etadi.
Bugungi kunda jamoat joylari, stadion va pavilyonlar, bank va yirik savdo majmualarida sinovdan o‘tkazilayotgan “UzFace” tizimi esa fuqarolarni masofaviy biometrik identifikatsiya qilish, bu orqali jamoat xavfsizligiga tahdidlar hamda jinoyatchilikning oldini olish imkonini bermoqda.
Kompaniyamiz tomonidan ishlab chiqilgan dasturiy mahsulotlar xalqaro ko‘rgazma ishtirokchilarining e’tirofiga sazovor bo‘ldi.

С 28 по 30 апреля в городе Ташкент прошла международная промышленная выставка «INNOPROM. Центральная Азия». Это престижное мероприятие было организовано при сотрудничестве Министерства инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан и Министерства промышленности и торговли Российской Федерации. В выставке приняли участие более пятидесяти иностранных и свыше ста отечественных компаний, представивших передовые технологические решения, современное оборудование и готовую продукцию в таких сферах, как текстильная промышленность, энергетика, фармацевтика, сельское хозяйство и информационные технологии.
Международная промышленная выставка, проводимая уже в пятый раз, предоставила участникам уникальную возможность продемонстрировать свою продукцию и услуги на международном уровне, установить новые деловые связи и расширить экспортную географию. Благодаря мероприятию отечественные компании получили шанс выйти на новые рынки, ознакомиться с новыми технологиями и повысить свою конкурентоспособность.
Компания Unicon Soft также приняла участие в выставке, представив два своих программных продукта. На стенде, организованном Министерством цифровых технологий Республики Узбекистан, были подробно представлены особенности разработанных нашей компанией систем — «edo.ijro.uz» (Единая межведомственная система электронного документооборота) и UzFace.
Система «edo.ijro.uz» уже полностью внедрена в деятельность Сената и Законодательной палаты Республики Узбекистан, Уполномоченного по правам человека (Омбудсмана), Бизнес-омбудсмана, Кабинета Министров, всех министерств и ведомств, а также органов местной государственной власти. В рамках единой цифровой экосистемы осуществляется электронный документооборот, позволяющий полностью цифровизировать процессы работы с документами: разработку, согласование и утверждение всех видов внутренних документов (приказы, уведомления, распоряжения, протоколы, дорожные карты, планы контроля и др.), а также контроль за их исполнением. Система обеспечивает доступ к функциям с любого устройства и из любой точки — будь то мобильный телефон или ноутбук.
Система UzFace, которая в настоящее время проходит тестирование в общественных местах, на стадионах, в павильонах, банках и крупных торговых центрах, позволяет осуществлять дистанционную биометрическую идентификацию граждан. Это, в свою очередь, способствует повышению общественной безопасности и предупреждению правонарушений.
Разработанные нашей компанией программные продукты вызвали живой интерес и получили положительные отзывы участников международной выставки.