Dasturiy mahsulotlarimiz xalqaro ko‘rgazma ishtirokchilari tomonidan e’tirof etildi
28–30-aprel kunlari Toshkent shahrida “INNOPROM. Markaziy Osiyo” xalqaro sanoat ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi. O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi hamda Rossiya Federatsiyasi Sanoat va savdo vazirligi hamkorligida tashkil etilgan ushbu nufuzli tadbirda ellikdan ortiq xorijiy va yuzdan ortiq mahalliy kompaniya to‘qimachilik, energetika, farmatsevtika, qishloq xo‘jaligi, IT texnologiyalari yo‘nalishidagi ilg‘or texnologik yechimlar, zamonaviy uskunalar va tayyor mahsulotlari bilan ishtirok etdi.
Beshinchi bor tashkil etilgan xalqaro sanoat ko‘rgazmasi ishtirokchilarga o‘z mahsulot va xizmatlarini xalqaro miqyosda namoyish etish, yangi hamkorlar topish va eksport geografiyasini kengaytirish imkonini taqdim etdi. Bu tadbir orqali mahalliy kompaniyalar o‘z mahsulotlarini boshqa bozorlarga olib chiqish, yangi texnologiyalar bilan tanishish va raqobatbardoshligini oshirish imkoniga ega bo‘lishdi.
“Unicon Soft” kompaniyasi ham o‘zining ikkita dasturiy mahsuloti bilan ko‘rgazmada qatnashdi. O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi tomonidan tashkil etilgan stendda kompaniyamiz tomonidan ishlab chiqilgan “edo.ijro.uz” — yagona idoralararo elektron hujjat aylanish tizimi hamda UzFace tizimlarining o‘ziga xosliklari haqida ko‘rgazma ishtirokchilariga atroflicha ma’lumot berildi.
O‘zbekiston Respublikasi Senati va Qonunchilik palatasi, Oliy Majlisining Inson huquqlari bo‘yicha vakili (Ombudsman) va Biznes-ombudsman, Vazirlar Mahkamasi hamda barcha vazirlik va idoralar, shuningdek, mahalliy davlat hokimiyati organlari faoliyatiga to‘liq joriy qilinib, umumiy ekotizim doirasida elektron hujjat almashish jarayonlari amalga oshirib kelinayotgan “edo.ijro.uz” yagona idoralararo elektron hujjat aylanish tizimi xodimlarning hujjatlar bilan ishlash jarayonlarini to‘liq raqamlashtirish, xususan, barcha turdagi ichki hujjatlar (buyruq, bildirgi, farmoyish, bayon, chora-tadbirlar, yo‘l xaritalari, nazorat rejalari va boshqalar) ishlab chiqish, kelishish, tasdiqlash jarayonlari to‘liq elektron ko‘rinishda amalga oshirish hamda ularni ijrosini nazorat qilish, tizimdan istalgan joydan turib va istalgan vositadan (mobil, noutbuk) foydalana olish imkoniyatlarini taqdim etadi.
Bugungi kunda jamoat joylari, stadion va pavilyonlar, bank va yirik savdo majmualarida sinovdan o‘tkazilayotgan “UzFace” tizimi esa fuqarolarni masofaviy biometrik identifikatsiya qilish, bu orqali jamoat xavfsizligiga tahdidlar hamda jinoyatchilikning oldini olish imkonini bermoqda.
Kompaniyamiz tomonidan ishlab chiqilgan dasturiy mahsulotlar xalqaro ko‘rgazma ishtirokchilarining e’tirofiga sazovor bo‘ldi.

Our Software Solutions Recognized by International Exhibition Participants
From April 28 to 30, the city of Tashkent hosted the international industrial exhibition “INNOPROM. Central Asia.” This prestigious event was organized through the collaboration of the Ministry of Investments and Foreign Trade of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of Industry and Trade of the Russian Federation. The exhibition brought together more than fifty international and over one hundred local companies, showcasing cutting-edge technological solutions, modern equipment, and finished products across various sectors including textiles, energy, pharmaceuticals, agriculture, and information technology.
Held for the fifth time, this international industrial exhibition offered participants a valuable platform to present their products and services on a global scale, establish new partnerships, and expand their export reach. It also enabled domestic companies to explore new markets, discover emerging technologies, and strengthen their competitiveness.
Unicon Soft was among the exhibitors, presenting two of its innovative software products. At the booth organized by the Ministry of Digital Technologies of the Republic of Uzbekistan, our company introduced the unique features of “edo.ijro.uz” — the Unified Interdepartmental Electronic Document Management System — and UzFace.
The “edo.ijro.uz” system has already been fully implemented across the activities of the Senate and Legislative Chamber of the Republic of Uzbekistan, the Ombudsman for Human Rights, the Business Ombudsman, the Cabinet of Ministers, all ministries and agencies, as well as local government authorities. Operating within a unified digital ecosystem, the system facilitates complete digitization of document workflows, including the creation, coordination, and approval of all types of internal documents (orders, notices, directives, protocols, action plans, roadmaps, control schedules, and more). It also enables tracking of execution and offers full remote access via any device, including mobile phones and laptops.
The UzFace system — currently being piloted in public spaces, stadiums, pavilions, banks, and large shopping centers — allows for remote biometric identification of citizens, thereby enhancing public safety and helping prevent criminal activity.
Our software solutions generated strong interest and were highly praised by participants of the international exhibition.