“Ijro.gov.uz” va “E-Huquqshunos” tizimlari uchun 2026-yilgi abonent to‘lovi tasdiqlandi
O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining 2025-yil 30-sentabrdagi 07/53-4-21209-son xati bilan tasdiqlаngan narx deklaratsiyalariga (07/53-4-2025/3 va 07/53-4-2025/4) hamda “Unicon-Soft” MChJning 2025-yil 2-oktabrdagi 11-sonli buyrug’iga asosan “Ijro.gov.uz” va “E-Huquqshunos” axborot tizimlaridan foydalanish uchun 2026-yilgi abonent to‘lovi yangi narxlari belgilandi.
Unga ko‘ra:
• Yuridik xizmat ko‘rsatish markazlari  tomonidan yuridik xizmat ko‘rsatish belgilanayotgan tashkilotlarni “E-Huquqshunos” elektron tizimiga ulash, tizim ma’lumotlarni saqlash va ulardan xavfsiz foydalanish bo‘yicha xizmatlarni ko‘rsatish xizmatlari uchun bir oylik to‘lov — 375 000,0 so‘m (QQSsiz, bir abonentga);
• Ijro.gov.uz” ijro intizomi idoralararo yagona elektron tizimi  operatori xizmatlarini ko‘rsatish xizmatlari uchun — 74 500,0 so‘m (QQSsiz, bir foydalanuvchiga) etib belgilandi.
Mazkur to‘lovlar 2026-yil 1-yanvardan boshlab kuchga kiradi ва tizimlardan foydalanayotgan, “Unicon-Soft” MChJ bilan shartnoma asosida xizmatlardan foydalanuvchi tashkilotlar tomonidan abonentlar sonidan kelib chiqib amalga oshiriladi.

Subscription fees for the “Ijro.gov.uz” and “E-Huquqshunos” systems for 2026 have been approved
According to the letter of the Ministry of Economy and Finance of the Republic of Uzbekistan dated September 30, 2025 (No. 07/53-4-21209), approving the price declarations (No. 07/53-4-2025/3 and No. 07/53-4-2025/4), and based on the order of “Unicon-Soft” LLC dated October 2, 2025 (No. 11), new subscription fees for 2026 have been established for the use of the “Ijro.gov.uz” and “E-Huquqshunos” information systems.
Accordingly:
• For services provided by legal service centers to connect organizations receiving legal services to the “E-Huquqshunos” electronic system, including data storage and secure access, the monthly fee is set at 375,000 UZS (excluding VAT) per subscriber;
• For operator services of the “Ijro.gov.uz” interdepartmental unified electronic system of executive discipline, the fee is set at 74,500 UZS (excluding VAT) per user.
These fees will take effect from January 1, 2026, and shall be applied by organizations using the services of “Unicon-Soft” LLC under contract, based on the number of subscribers.