“Ijro.gov.uz” тизими такомиллаштирилиб, янги механизмлар жорий қилинади
2025-йил 25-июлда “Давлат органлари ва ташкилотларда ижро интизомини янада мустаҳкамлашнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида” ПФ–117-сонли Президент фармони қабул қилинган эди.
Адлия вазирлигида ушбу ҳужжатнинг мазмун ва моҳиятини ижрочиларга тушунтириш,  ижро интизомини мустаҳкамлашга қаратилган турли таклифларни реализация қилиш мақсадида ўқув-амалий семинар ўтказилди
Семинарда республика ижро этувчи ҳокимият органлари, маҳаллий ҳокимликлар ҳамда хўжалик бирлашмаларининг ижро интизомига масъул бўлинмаларининг 100 дан ортиқ ходимлари бевосита ҳамда 500 га яқини видеоконференсалоқа орқали иштирок этди. Тадбирда Ҳисоб палатаси ва Адлия вазирлиги томонидан ижро интизомини самарали ташкил этиш борасида амалга оширилган ишлар, йўл қўйилган хато ва камчиликлар, келгусидаги режалар таҳлил қилинди.
“Unicon SoftТ” компанияси мутахассислари семинарда  “Ijro.gov.uz” тизимини техник жиҳатдан такомиллаштириш бўйича жорий қилинадиган янги механизмлар ҳақида иштирокчиларга батафсил маълумотлар беришди. Тадбир якунида “Ijro.gov.uz” электрон тизимидаги мавжуд тушунмовчиликлар бевосита ижрочилар билан муҳокама қилинди ҳамда биргаликда тизимни доимий такомиллаштириб бориш масалалари бўйича келишиб олинди.

Система “Ijro.gov.uz” совершенствуется: внедряются новые механизмы
25 июля 2025 года был принят Указ Президента №ПФ–117 «О дополнительных мерах по укреплению исполнительской дисциплины в государственных органах и организациях».
В Министерстве юстиции состоялся учебно-практический семинар, направленный на разъяснение сути данного указа ответственным исполнителям, а также на выработку и реализацию предложений по укреплению исполнительской дисциплины.
В семинаре приняли участие более 100 сотрудников, ответственных за исполнительскую дисциплину в республиканских органах исполнительной власти, местных хокимиятах и хозяйственных объединениях. Около 500 участников подключились в формате видеоконференции. В ходе мероприятия представители Счетной палаты и Министерства юстиции представили анализ проделанной работы, допущенных ошибок и намеченных задач в сфере повышения исполнительской дисциплины.
Специалисты компании “UNICON SOFT” подробно ознакомили участников с техническими улучшениями, которые планируется внедрить в систему “Ijro.gov.uz”. В завершение семинара состоялось открытое обсуждение имеющихся трудностей при использовании системы, а также достигнута договорённость о её постоянном усовершенствовании в сотрудничестве с конечными пользователями.