Ходимларимиз тақдирланди
Мамлакатимизнинг иқтисодий ўсиши, давлат бошқарувида очиқлик ва самарадорлик ҳамда фуқароларимиз ҳаёт сифатини юксалтиришда замонавий рақамли технологияларнинг ўрни беқиёс. Юртимизда амалга оширилаётган кенг кўламли рақамли ислоҳотлар, юртдошларимиз ҳаётини қулайлаштиришга қаратилган инновацион ечимлар ва технологик тараққиёт ортида мазкур соҳага ҳаётини бағишлаган мутахассисларнинг фидокорона хизматлари, машаққатли меҳнати ётибди.
Шу боис уларни 7-май — Ўзбекистон Республикаси ахборот-коммуникация технологиялари соҳаси ходимлари куни муносабати билан Рақамли технологиялар вазирлиги ва тизимида кўп йиллардан буён фаолият юритиб, ўзининг билими ва салоҳияти ҳамда юқори касбий маҳорати билан соҳа ривожига салмоқли ҳисса қўшиб келаётган бир гуруҳ фидойилар идоравий мукофотларга муносиб деб топилди.
Улар орасида “UNICON-SOFT” компаниясининг ходимлари ҳам бор. Жумладан:
🔹 “UNICON-SOFT” масъулияти чекланган жамияти бош директори ўринбосари Наимов Бехруз Ҳафиз ўғли — “Ўз касбининг устаси” белгиси;
🔹 “UNICON-SOFT” МЧЖ Лойиҳаларни бошқариш бўлими лойиҳа менежери Сайдикаримов Хуршиджон Кабир ўғли — вазирлик фахрий ёрлиғи билан тақдирланди.
8-май куни “UNICON-SOFT” масъулияти чекланган жамияти бош директори Умид Усмонов бошчилигида йиғилиш бўлиб ўтди. Унда Ўзбекистоннинг рақамли тараққиётига қўшаётган муносиб ҳиссаси эътироф этилган ходимлар жамоа номидан қутланди ҳамда компания томонидан ҳам рағбатлантирилди.
Меҳнатлари эътирофга сазовор бўлган ҳамкасбларимизни чин юракдан қутлаб, келгуси фаолиятларига муваффақият тилаймиз!

Современные цифровые технологии играют ключевую роль в экономическом росте нашей страны, повышении эффективности государственного управления и улучшении качества жизни граждан. За масштабными цифровыми реформами, инновационными решениями и технологическим развитием, направленными на повышение удобства и комфорта для наших соотечественников, стоят самоотверженный труд и высокая профессиональная отдача специалистов, посвятивших свою жизнь этой сфере.
В связи с профессиональным праздником — Днём работников сферы информационно-коммуникационных технологий Республики Узбекистан, который отмечается 7 мая, Министерство цифровых технологий отметило ведомственными наградами ряд преданных делу специалистов, внёсших весомый вклад в развитие отрасли благодаря своим знаниям, опыту и высокой квалификации.
Среди награждённых — сотрудники компании "UNICON-SOFT":
🔹 Бехруз Наимов, заместитель генерального директора ООО "UNICON-SOFT" — награждён нагрудным знаком "Мастер своего дела";
🔹 Хуршиджон Сайдикаримов, менеджер проектов отдела управления проектами ООО "UNICON-SOFT" — удостоен Почётной грамоты Министерства.
8 мая в ООО "UNICON-SOFT" под руководством генерального директора Умида Усманова состоялось собрание, на котором от имени всего коллектива были поздравлены сотрудники, чей вклад в цифровое развитие Узбекистана был официально признан. Руководство компании также поощрило их за трудолюбие и преданность профессии.
От всей души поздравляем наших коллег с заслуженными наградами и желаем дальнейших успехов в профессиональной деятельности!